Napsali o mně

Rozhovor na Novinkách

Aneb takové to domácí honění trika. Pro introverta jako já noční můra, ale tohle byl moc příjemný rozhovor...

na Novinkách

Hodnocení z internetů a spol.

Zatím jen pár, ale přibudou

SRDCOVÁ DESÍTKA
Já osobně jsem ráda za povídku Jany Jašové Stepford, protože tady se mi spojily dvě oblíbenosti. Autorka a námět ze Stepfordských paniček. Rozhodně můžu tuto antalogii jen a jen doporučit.
databazeknih.cz/mnohoknih


KRUTÝ MĚSÍC
Tohle byla skvělá kniha. Styl vyprávění vás nutí číst pořád dál a dál, spoustu situací máme možnost vidět z pohledu obou žen, což je bonus. Více mě to vtáhlo do děje.
databazeknih.cz/kramlinka88


Příběh je napsán tak čtivě a napínavě, že jsem pokračovala stále dál a chtěla vědět. A i když už jsem později začala tušit, k čemu vše směřuje, příběh neztratil na čtivosti, ani dramatičnosti. Za mě moc dobré.
databazeknih.cz/kenan


Uveriteľné myšlienky, vnímanie života hlavných hrdiniek. Bol vidieť jasný rozdiel medzi ženou, ktorá vyrastá v tvrdších podmienkach príhraničia a rozhodne nemá dostatok finančných prostriedkov a ženu tak trochu rozmaznanú mestským životom a bohatých rodičov. Za mňa jedna z tých lepších kníh.
databazeknih.cz/aivlis


Možná, že za čtivostí knihy stojí to, že autorka popisuje dobu a události, které máme všichni ještě v živých vzpomínkách. Ne, že by se jednalo o něco, na co by člověk s láskou vzpomínal, zároveň se ale jedná o období, které nějakým způsobem poznamenalo každého z nás. A možná i díky tomu kniha působí živě a celý příběh je tak poutavější, než kdyby se odehrával v době mimo lockdown.
instagram.com/vleseknih


Promyšlená zápletka, velice čtivý a svižný styl psaní v krátkých kapitolách, které vás nutí číst pořád dál. Lety pohřbená záhada i aktuální nejistota, smrt, napětí, ztráta paměti, podezíraví sousedé… vše v kulisách malé vesničky v horách za nejpřísnějších covidových opatření.
instagram.com/knihomama


Thriller z vesnice v Lužických horách, odehrávající se navíc během covidové
pandemie. Zmizení dítěte, krev na šatech a rukách i častečný výpadek paměti
jedné z hrdinek je jen začátkem tohoto místem i časem uzavřeného a
sugestivniho vypravění, v lecčems přibuzném Hitchcockovým filmům.
Z hodnocení poroty pro nominaci na cenu Magnesia Litera za rok 2023 v kategorii Detektivka


ZNIČ TO JMÉNO
Moc se mi to líbilo. Postupně se odkrývají staré hříchy a napětí stoupá. Už jsem tušila, jak, kdo a co. I tak jsem nemohla knihu odložit.
databazeknih.cz/LeHor


V hodinách literatury bychom se jistě zamýšleli nad důvodem přejmenování hrdinů v názvech kapitol, a se vzpomínkou na paní profesorku musím konstatovat, že mi interpretací naskočilo víc a že tento autorčin úmysl považuju za promyšlený a výborný (a nejen proto,že si dnes vybavuji hrdinky právě jen pod jejich přezdívkami, přičemž jména už jsem dávno zapomněla).
databazeknih.cz/karaliene


Kniha mě velmi bavila, nechybělo tam tajemství, laská, rodinné vztahy, nebezpečí. A nic z toho mi nepřipadalo přetažené za vlasy. Přezdívky hlavních postav byly velké plus a o charakteristice postav ani nemluvím. Výborně napsané.
databazeknih.cz/beata753


Upřímně jsem takové dílo od české autorky nečekala. Výborně vystavěné kapitoly, uvěřitelný děj, ve kterém nechyběla láska, rodinné problémy, kamarádství, tajemství… Opravdu moc mě to bavilo a čtení jsem si moc užívala. Doporučuji všem milovníkům psychothrillerů!
instagram.com/insta.booklover


PSÍ DNY
Tohle je tak krásná knížka, dostala jsem ji jakožto milovnice psů l narozeninám. Přestože je dětská, líbila se mi, myslím že má přesah. Vyzdvihla bych skvělé moderní ilustrace a až budu mít děti, hned jim knihu nacpu.
databazeknih.cz/miroslavacte


Knížka je sice určena dětským čtenářům, nicméně jsem se do ní začetla a nemohla jsem se odtrhnout, je velmi dobrodružná. Také mě velmi bavilo využití „hotdogu“, „jádra pudla” a dalších tematických výrazů, které příjemně obohatily jazykovou složku díla.
databazeknih.cz/ElenaGrecoPSÍ DEČKY
Snad ještě lepší než první díl! Akčnější, a Tramp prostě neměl chybu. Nachechtala jsem se, i když už mi není deset ani dvanáct.
Knizniklub.cz/knihy/lucusi