Thrillery a jiné vzrušující čtivo

Srdcová desítka

Povídkový soubor od oblíbených autorek z nakladatelství Motto
Michaela Klevisová, Jana Poncarová, Barbora Šťastná, Petra Klabouchová, Scarlett Wilková a další skvělé spisovatelky pro vás připravily pestrou mozaiku originálních příběhů. Prožijete s nimi osud italské uprchlice a českého mladíka za první světové války, vražedný thriller o přijímačkách na střední školy, vtipnou sci-fi o dokonalých robomanželkách, psychologický horor o hlubinách mateřské duše nebo ironický příběh z kurzů pro skutečné muže.

Autorky: Michaela Klevisová, Zdenka Hamerová, Lucie Šilhová, Jana Jašová, Barbora Šťastná, Petra Klabouchová, Klára Mandausová, Jana Poncarová, Scarlett Wilková, Miriam Blahová

Žánr: Povídky, Česká próza

Vydáno: 2024, Motto
ISBN: 9788026726180

Krutý měsíc

Detektivka s prvky thrilleru od oceňované autorky románu Znič to jméno. Druhé covidové Velikonoce. Zemi svírají nejpřísnější epidemická pravidla včetně zákazu nočního vycházení. Přesto se Tamara uprostřed noci probudí v autě na lesní cestě. Je celá od krve a z posledních hodin si nic nepamatuje. Netuší, čí je ta krev, ani kam zmizel její čtrnáctiletý syn Ben. Vesnici v Lužických horách, kde trávila matka se synem sváteční víkend, posedne paranoia. Kam až vedou kořeny spletitého případu? A podaří se chlapce najít, než se po něm nadobro slehne zem?

Žánr: Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká

Vydáno: 2023, Motto
ISBN: 9788026725442

Magnesia Litera 2024 laureát: Nejlepší detektivka

Znič to jméno

Nenávist nezapomíná, křivdy nestárnou. Brilantně vystavěný psychologický thriller. Před osmnácti lety se Klára rozhodla přetrhat všechny vazby s rodným městečkem ve východních Čechách a odjet do Německa. Teď žije a pracuje v Hamburku, kde má zdánlivě všechno, co může chtít: milujícího partnera, místo na univerzitě, přátele, byt v bohémské čtvrti St. Pauli… Když jí ale jedné horké srpnové noci zavolá otec, že ho chce někdo zabít, Klára má pocit, jako by se k ní nevyřešená minulost natáhla přes propast času, aby ji přivedla zpátky domů.

Po otcově smrti se vydává zařídit záležitosti kolem pohřbu a dědictví do „díry u Pardubic“. Pod rouškou poklidného maloměstského života nic není takové, jak se na první pohled zdá. Všichni, mezi nimiž se Klára během prvních dnů po otcově smrti pohybuje, něco skrývají: její mladší sestra Ela, kamarádka z dětství Majda, partnerka Klářina bývalého přítele Tereza, otcova první žena Milada…

Všechny mají svá tajemství. Všechny mají důvod Kláru nenávidět. A jedna z nich ji chce vidět mrtvou.

Žánr: Romány, Thrillery, Literatura česká

Vydáno: 2022, Motto
ISBN: 978-80-267-2389-9

Magnesia Litera 2023 nominace: Nejlepší detektivka

Jak přežít soužití s puberťákem

Taháky pro dospělé. V lifestylových časopisech tvrdí, že mít děti je in. Celebrity rodí jak na běžícím pásu, výklady obchodů přetékají naprosto neodolatelným zbožím pro nastávající a novopečené maminky, autobusy a tramvaje jezdí se sníženými plošinami, takže při cestování MHD nemusíte mít zdvih jak Ota Zaremba, a komu by se nezatetelilo srdce při pohledu na ty rozkošné drobečky v náručí příbuzných, známých a sousedek? Vážně ale s humorem podávané rady, jak si poradit s výchovou puberťáka v rodině. Beletristicky zpracovaný příběh o vztahu mezi matkou a dcerou, s dobrým koncem.

Žánr: Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: 2009, Fortuna Libri (ČR)
Ilustrace/foto: Jiří Fixl
ISBN: 978-80-7321-446-3

Babí slet

Dámská jízda, oslava 30, narozenin. Hlavní hrdinkou je třicetiletá novinářka, rozvedená matka malého chlapce, která se na oslavě svých narozenin setkává se spolužačkami z fakulty a spolu s nimi bilancuje svůj dosavadní život. Každá z mladých žen je přesvědčena, že život jim ještě mnoho dluží a že se splnilo jen velmi málo z jejich mladistvých představ.

Žánr: Romány, Pro ženy, Literatura česká

Vydáno: 2000, Erika
ISBN: 80-7190-181-4

Kroky, co slýcháš

Studentka filozofické fakulty Iva prožívá v období sametové revoluce první lásku a první zklamání. Na rozchod s Honzou nezapomíná ani po ukončení fakulty. Když se vdá za Pavla a porodí mu dceru Andreu, zdá se že Honza na ní nezapomněl.

Žánr: Romány, Pro ženy, Literatura česká

Vydáno: 1997, Nava
ISBN: 80-85254-93-X